Separator mokry Ruwac NA250, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pyły z cukru w zakładach Müllermilch w Zwickau.

Odsysanie pyłów cukrowych

Klient: Produkcja jogurtów Müller-Milch
Materiał odsysany: Pyły cukrowe, pektyna i skrobia
Branża: Przemysł spożywczy
Odkurzacz: Ruwac DA 1300 (z zabezpieczeniem przed wybuchem pyłów – strefa 22) zamontowany na stałe, z separatorem mokrym NA 250 i centralną instalacją odsysającą zgodną ze specyfikacją klienta.

Wiodący niemiecki producent produktów mleczarskich produkuje w nowo otwartym zakładzie m. in. bardzo duże ilości jogurtu owocowego o różnych smakach.

Zadanie

W produkcji jogurtu potrzebne są duże ilości pektyny, skrobi i cukru, aby nadać jogurtowi optymalną konsystencję i żądany smak. Te produkty (w postaci proszku) są dostarczane w workach i przesypywane ręcznie do pojemników transportowych. Dochodzi przy tym do nieuniknionego wzniecania pyłu, który należy odessać w miarę możliwości bezpośrednio w miejscu powstawania.

Rozwiązanie

Do tego zadania producent używa kilku linii odsysających produkcji Ruwac. Jedna jest umieszczona nad stacjami napełniania kotła warzelnego. Pracownicy dozują jednocześnie po jednej stronie cukier, a po drugiej – owoce. Wyparta objętość powietrza zostaje zassana i przepuszczona najpierw przez separator mokry typu NA 250, a następnie przez stacjonarny odkurzacz DA 1300 (do strefy Ex 22) z filtrem z węglem aktywnym.

Przy drugiej linii produkcyjnej zamontowano centralną instalację odsysającą, zaprojektowaną indywidualnie. Zasysa ona pyły przez duże ssawki o kształcie dzwonu, zapobiegając w ten sposób przedostawaniu się pyłu do otoczenia i do atmosfery. Również ta instalacja, składająca się z dwóch modułów ze względu na wymóg redundancji, wykonana jest dla strefy Ex 22.

Przemysł spożywczy

Odkurzacz Ruwac DS64000 odsysa pyły zawieszone, powstające w firmie Bunny Tiernahrung w Melle.

Bunny Tiernahrung

Podczas produkcji karmy dla zwierząt na bazie siana powstają duże ilości pyłu. Producent wysokogatunkowej karmy dla zwierząt odsysa je za pomocą instalacji odpylającej – bezpośrednio w miejscu powstawania.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS4150 odsysa sól kamienną w firmie Esco w Bernburg.

Esco

Wiodący producent soli potrzebował wydajnego i odpornego na korozję odkurzacza przemysłowego do czyszczenia wielopoziomowej instalacji przetwórczej. Zastosował odkurzacz Ruwac.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa leczniczą karmę dla zwierząt w zakładach Gimborn w Emmerich.

Gimborn

Przy pakowaniu smakołyków dla kotów i do czyszczenia maszyn odkurzacze Ruwac są właściwym wyborem. Z uwagi na to, że w tym przypadku powstają pyły organiczne, należy uwzględnić wymagania ochrony przed wybuchem pyłu.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DA5150 odsysa pyły ze zbóż w magazynie zbóż w GT Rostock.

GT Rostock

W terminalu silosów zbożowych wydajny odkurzacz utrzymuje czystość na trzech kondygnacjach – również przy dużych ilościach odsysanego materiału

Separator mokry Ruwac NA250, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pyły z cukru w zakładach Müllermilch w Zwickau.

Producția de lactate Müller-Milch

Un producător de top de iaurt din fructe folosește mai multe instalații staționare de aspirare a prafului Ex, pentru a aspira pulberile de zahăr și de alte ingrediente atunci când sunt puse în instalațiile de amestecare.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220 na prąd trójfazowy z iskrochronem odsysa pyły z cukru i płatków śniadaniowych w zakładach Nordgetreide w Falkenhagen

Nordgetreide

Producent płatków śniadaniowych stosuje odkurzacze Ruwac do odsysania dymów z laserowego systemu znakowania, powstających w liniach do pakowania końcowego.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa proszek kawowy w zakładach Probat w Emmerich

Probat

Dat men met Ruwac-zuigers niet alleen residuen kan opzuigen, maar ook hoogwaardige voedingsgrondstoffen kan transporteren, toont een fabrikant van koffiebranderijen. Hij gebruikt in zijn showroom een Ruwac DS 1220 als vacuümtransportinstallatie.

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do