Instalacja odsysająca Ruwac, przeznaczona do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pyły z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami szklanymi w zakładach Enercon w Aurich.

Instalacja odsysająca do produkcji łopat wirników

Klient: Enercon
Materiał odsysany: Pyły z tworzyw sztucznych wzmocnionych włóknami szklanymi oraz z produkcji płytek drukowanych
Branża: Przetwórstwo tworzyw sztucznych
Odkurzacz: 2 centralne instalacje odsysające

Firma Enercon GmbH, założona w roku 1984 przez Aloysa Wobbena w Aurich, należy do światowych liderów w produkcji elektrowni wiatrowych. W Niemczech 54% mocy zainstalowanej przypada na urządzenia produkcji Enercon. W Europie jest to 23%, na świecie w sumie 6%. 

Urządzenia cechują się m. in. innowacyjną koncepcją napędu. Rezygnacja z przekładni między wirnikiem a generatorem umożliwiła uzyskanie wysokiej sprawności, niskiej masy i napędu odpornego na zużycie i nie wymagającego wysokich nakładów na konserwację.

Zadanie

Firma Enercon postawiła na wysoki współczynnik produkcji netto i produkuje w Aurich m. in. łopaty wirników z GFK. Poszczególne łopaty mają długość nawet 70 m i są bardzo lekkie przy jednoczesnej wysokiej stabilności. Przed uzyskaniem „ostatniego szlifu” są najpierw laminowane, a następnie utwardzane. Podczas tej pracy, wykonywanej szlifierkami ręcznymi, następuje uwolnienie pyłu GFK, który należy odessać.

Rozwiązanie

W wielu halach produkcyjnych zamontowano centralne instalacje odsysające, do których można podłączyć każde narzędzie ręczne. Narzędzia, np. szlifierki ręczne, są wyposażone w zintegrowane urządzenia odsysające, dzięki czemu odsysanie jest zawsze aktywne w miejscu powstawania drobnego pyłu.

Tę sprawdzoną zasadę zachowano również podczas rozszerzania produkcji łopat wirników. Przewody instalacji odsysającej prowadzą do centralnej stacji, znajdującej się na zewnątrz hali. Odessana mieszanina pyłu i powietrza jest najpierw prowadzona do cyklonu o dużej prędkości, zbierającego w silosie ok. 98% wstępnie oddzielonych większych cząstek pyłu Powietrze, po wykonanym w ten sposób wstępnym oczyszczeniu, przedostaje się następnie przez filtr kategorii C / klasy pyłu M, skutecznie zatrzymujący szkodliwe dla zdrowia drobne pyły w stopniu co najmniej 99,9%. Jako dodatkowe zabezpieczenie zainstalowano za filtrem głównym kolejny filtr zatrzymujący pozostałości pyłu.Stacja składa się z dwóch instalacji oczyszczających powietrze z dwóch różnych obszarów hali. W razie potrzeby instalacja może przejąć całkowite odsysanie. W ten sposób Enercon zapewnia wysoką dyspozycyjność zakładowego oczyszczania powietrza. Wytwarzanie podciśnienia zależnie od zapotrzebowania, jak i automatyczne czyszczenie filtrów, przyczyniają się również do tego, że praca instalacji jest efektywna z punktu widzenia zużycia energii.

Przetwórstwo tworzyw sztucznych

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pigmenty farb w zakładach Axalta

Axalta

Czyszczenie stanowiska roboczego do dozowania pigmentów w produkcji lakieru do powlekania metodą elektrozanurzeniową

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS2720 odsysa pyły z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami szklanymi, powstające podczas drukowania w technologii 3D w firmie Kunstoffbau w Kilonii.

Dilba Kunststoffbau

Podczas produkcji eksponatów muzealnych (np. szkieletu mamuta) z tworzyw sztucznych wzmocnionych włóknami szklanymi w technologii druku 3D sprawdza się odkurzacz Ruwac do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu.

Instalacja odsysająca Ruwac, przeznaczona do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pyły z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami szklanymi w zakładach Enercon w Aurich.

Enercon

Dwie centralne instalacje wyciągowe zapewniają czystość w produkcji łopat wirników u wiodącego producenta elektrowni wiatrowych. Wszystkie narzędzia ręczne są podłączone bezpośrednio do sieci przewodów instalacji.

Cichobieżny odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 R022 2 w Evonik Chemiepark w Marl.

Evonik Catalysts Chemiepark

Odkurzacze do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem pyłu stosowane w produkcji katalizatorów ze złożem stałym zapewniają czystość zarówno przy maszynach produkcyjnych, jak i w ich otoczeniu.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1750 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pyły z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami szklanymi albo węglowymi w zakładach Laetzsch

Lätzsch

Prelucrarea plasticului armat cu fibră de sticlă generează pulberi și vapori periculoși pentru sănătate. Un specialist pentru acest domeniu solicitant al prelucrării materialelor plastice folosește un sistem puternic de aspirare - de la Ruwac.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pigmenty tworzyw sztucznych w zakładach Raschig w Espenheim

Raschig

Przy każdej wymianie wsadu należy dokładnie czyścić urządzenia mielące, stosowane przez producenta duroplastycznych mas formierskich. Stosowane dodatki mają mocne barwy, niepożądane są więc obce pigmenty. Odkurzacz Ruwac zapewnia czystość

Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 S odsysa pyły z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami szklanymi albo węglowymi w firmie Schunk w Heuchelheim.

Schunk

Producent elementów konstrukcyjnych z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami węglowymi (CFK) zainstalował w hali produkcyjnej nową instalację wyciągową, niezawodnie odsysającą pyły, powstające we wszystkich liniach produkcyjnych.

Instalacja odsysająca Ruwac odsysa pyły z tworzyw sztucznych w firmie Tec Support w Bielefeld.

Tec Support

Grote hoeveelheden kunststof-freesspaanders efficiënt afzuigen en onvermengde recycling mogelijk maken: deze taak wordt vervult een combinatie van stof-Ex-zuiger en cycloonafscheider bij een fabrikant van kunststofbalgen.

Vestolit

Odkurzacz do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem pyłu odsysa granulaty PCV, komponenty i różne dodatki do tworzyw sztucznych w zakładzie pilotażowym wiodącego na rynku producenta tworzyw sztucznych

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do