Instalacja odsysająca Ruwac odsysa pyły z tworzyw sztucznych w firmie Tec Support w Bielefeld.

Skuteczne odsysanie podczas frezowania tworzyw sztucznych z dużymi szybkościami skrawania

Klient: Tec Support
Materiał odsysany: Pozostałości tworzyw sztucznych
Branża: Przetwórstwo tworzyw sztucznych
Odkurzacz: Ruwac DS 1400 (z zabezpieczeniem przed wybuchem pyłów – strefa 22) z separatorem cyklonowym

Firma TecSupport Ltd. z Bielefeld, wyspecjalizowana w dziedzinie bezpieczeństwa pracy, koncentruje się na opracowywaniu i produkcji mieszków wg specyfikacji klienta, stosowanych do prowadzenia promieni laserowych w urządzeniach laserowych wysokiej klasy oraz jako osłony prowadnic ślizgowych.

Zadanie

Wiele całkowicie zautomatyzowanych urządzeń frezujących pracujących z dużą szybkością skrawania (High Speed Cutting – HSC) wycina zapisane w sterowniku formy mieszków z tworzywa sztucznego. Podczas wykonywania każdego produktu powstaje duża ilość wiórów, które należy usunąć z procesu. Dla przedsiębiorstwa ważne jest również efektywne zbieranie wiórów z tworzyw sztucznych, z podziałem na rodzaje materiałów.

Rozwiązanie

W każdej instalacji frezującej zainstalowano odkurzacz Ruwac DS 1400 z filtrem klasy pyłów L w wersji przeciwwybuchowej (strefa 22). Przed każdym odkurzaczem znajduje się separator cyklonowy. Taki zestaw pracuje bardzo efektywnie: Względnie ciężkie wióry z tworzyw sztucznych osadzają się prawie w 100% już w separatorze cyklonowym, co sprawia, że filtry workowe są obciążone w minimalnym stopniu, osiągając wysoką trwałość.

Podczas każdego frezowania wióry gromadzą się na dnie cyklonu. Gdy instalacja odsysająca jest wyłączona, otwiera się automatycznie klapa, a wióry opadają do pojemnika ażurowego, pełniącego rolę pojemnika zbiorczego. Pojemnik ażurowy można łatwo wymienić za pomocą wózka widłowego, podczas gdy instalacja frezująca obrabia inny gatunek tworzywa sztucznego. W ten sposób firma TecSupport sortuje wióry i może je sprzedać jako surowiec wtórny.

Przetwórstwo tworzyw sztucznych

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pigmenty farb w zakładach Axalta

Axalta

Czyszczenie stanowiska roboczego do dozowania pigmentów w produkcji lakieru do powlekania metodą elektrozanurzeniową

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS2720 odsysa pyły z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami szklanymi, powstające podczas drukowania w technologii 3D w firmie Kunstoffbau w Kilonii.

Dilba Kunststoffbau

Podczas produkcji eksponatów muzealnych (np. szkieletu mamuta) z tworzyw sztucznych wzmocnionych włóknami szklanymi w technologii druku 3D sprawdza się odkurzacz Ruwac do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu.

Instalacja odsysająca Ruwac, przeznaczona do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pyły z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami szklanymi w zakładach Enercon w Aurich.

Enercon

Dwie centralne instalacje wyciągowe zapewniają czystość w produkcji łopat wirników u wiodącego producenta elektrowni wiatrowych. Wszystkie narzędzia ręczne są podłączone bezpośrednio do sieci przewodów instalacji.

Cichobieżny odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 R022 2 w Evonik Chemiepark w Marl.

Evonik Catalysts Chemiepark

Odkurzacze do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem pyłu stosowane w produkcji katalizatorów ze złożem stałym zapewniają czystość zarówno przy maszynach produkcyjnych, jak i w ich otoczeniu.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1750 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pyły z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami szklanymi albo węglowymi w zakładach Laetzsch

Lätzsch

Prelucrarea plasticului armat cu fibră de sticlă generează pulberi și vapori periculoși pentru sănătate. Un specialist pentru acest domeniu solicitant al prelucrării materialelor plastice folosește un sistem puternic de aspirare - de la Ruwac.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pigmenty tworzyw sztucznych w zakładach Raschig w Espenheim

Raschig

Przy każdej wymianie wsadu należy dokładnie czyścić urządzenia mielące, stosowane przez producenta duroplastycznych mas formierskich. Stosowane dodatki mają mocne barwy, niepożądane są więc obce pigmenty. Odkurzacz Ruwac zapewnia czystość

Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 S odsysa pyły z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami szklanymi albo węglowymi w firmie Schunk w Heuchelheim.

Schunk

Producent elementów konstrukcyjnych z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami węglowymi (CFK) zainstalował w hali produkcyjnej nową instalację wyciągową, niezawodnie odsysającą pyły, powstające we wszystkich liniach produkcyjnych.

Instalacja odsysająca Ruwac odsysa pyły z tworzyw sztucznych w firmie Tec Support w Bielefeld.

Tec Support

Grote hoeveelheden kunststof-freesspaanders efficiënt afzuigen en onvermengde recycling mogelijk maken: deze taak wordt vervult een combinatie van stof-Ex-zuiger en cycloonafscheider bij een fabrikant van kunststofbalgen.

Vestolit

Odkurzacz do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem pyłu odsysa granulaty PCV, komponenty i różne dodatki do tworzyw sztucznych w zakładzie pilotażowym wiodącego na rynku producenta tworzyw sztucznych

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do