Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1750 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pyły z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami szklanymi albo węglowymi w zakładach Laetzsch

Konstrukcje lekkie z tworzywa wzmocnionego włóknem szklanym: Nie bez odsysania

Klient: Lätzsch
Materiał odsysany: Pozostałości tworzyw sztucznych wzmocnionych włóknami szklanymi (GFK)
Branża: Przetwórstwo tworzyw sztucznych
Odkurzacz: Ruwac DS 1120 M (z zabezpieczeniem przed wybuchem pyłów – strefa 22)

Firma Lätzsch GmbH w Kitzscher koło Lipska wyspecjalizowała się w przetwórstwie kształtek poliuretanowych (PUR) oraz w tworzywach sztucznych wzmocnionych włóknami szklanymi. Komponenty GFK „made by Laetzsch” stosuje się m. in. w autokarach i pojazdach szynowych, a także w inżynierii procesowej oraz w budowie zbiorników.

Zadanie

Podczas twardnienia elementów z GFK następuje uwolnienie szkodliwych dla zdrowia i wybuchowych oparów styrenu. Na etapach procesu, takich jak laminowanie i szlifowanie, powstają pyły, które ze względu na ich włóknistość przywierają silnie do powierzchni. Osiadają na skórze i odzieży roboczej i nie są wprawdzie bezpośrednio toksyczne, ale drażnią skórę i śluzówki. Dlatego w przetwórstwie GFK konieczne jest wydajne odsysanie.

Rozwiązanie

Lätzsch używa do tego celu m. in. jednego odkurzacza przemysłowego Ruwac typu Typ DS 1120 M do pyłów wybuchowych strefy 22, do którego można podłączyć, zależnie od etapu pracy, różne elementy odsysające.

Odkurzacz Ruwac, wyposażony w filtr klasy pyłów M i zatrzymujący również pyły drobne, osiągając wysoki stopień zatrzymywania 99,9%, powraca w ten sposób, można by rzec, do miejsca swoich narodzin. Lätzsch produkuje mianowicie również obudowy z GFK dla firmy Ruwac, stosując wykonywane u siebie produkty do ochrony pracy i zdrowia własnych pracowników.

Przetwórstwo tworzyw sztucznych

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pigmenty farb w zakładach Axalta

Axalta

Czyszczenie stanowiska roboczego do dozowania pigmentów w produkcji lakieru do powlekania metodą elektrozanurzeniową

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS2720 odsysa pyły z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami szklanymi, powstające podczas drukowania w technologii 3D w firmie Kunstoffbau w Kilonii.

Dilba Kunststoffbau

Podczas produkcji eksponatów muzealnych (np. szkieletu mamuta) z tworzyw sztucznych wzmocnionych włóknami szklanymi w technologii druku 3D sprawdza się odkurzacz Ruwac do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu.

Instalacja odsysająca Ruwac, przeznaczona do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pyły z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami szklanymi w zakładach Enercon w Aurich.

Enercon

Dwie centralne instalacje wyciągowe zapewniają czystość w produkcji łopat wirników u wiodącego producenta elektrowni wiatrowych. Wszystkie narzędzia ręczne są podłączone bezpośrednio do sieci przewodów instalacji.

Cichobieżny odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 R022 2 w Evonik Chemiepark w Marl.

Evonik Catalysts Chemiepark

Odkurzacze do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem pyłu stosowane w produkcji katalizatorów ze złożem stałym zapewniają czystość zarówno przy maszynach produkcyjnych, jak i w ich otoczeniu.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1750 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pyły z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami szklanymi albo węglowymi w zakładach Laetzsch

Lätzsch

Prelucrarea plasticului armat cu fibră de sticlă generează pulberi și vapori periculoși pentru sănătate. Un specialist pentru acest domeniu solicitant al prelucrării materialelor plastice folosește un sistem puternic de aspirare - de la Ruwac.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pigmenty tworzyw sztucznych w zakładach Raschig w Espenheim

Raschig

Przy każdej wymianie wsadu należy dokładnie czyścić urządzenia mielące, stosowane przez producenta duroplastycznych mas formierskich. Stosowane dodatki mają mocne barwy, niepożądane są więc obce pigmenty. Odkurzacz Ruwac zapewnia czystość

Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 S odsysa pyły z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami szklanymi albo węglowymi w firmie Schunk w Heuchelheim.

Schunk

Producent elementów konstrukcyjnych z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami węglowymi (CFK) zainstalował w hali produkcyjnej nową instalację wyciągową, niezawodnie odsysającą pyły, powstające we wszystkich liniach produkcyjnych.

Instalacja odsysająca Ruwac odsysa pyły z tworzyw sztucznych w firmie Tec Support w Bielefeld.

Tec Support

Grote hoeveelheden kunststof-freesspaanders efficiënt afzuigen en onvermengde recycling mogelijk maken: deze taak wordt vervult een combinatie van stof-Ex-zuiger en cycloonafscheider bij een fabrikant van kunststofbalgen.

Vestolit

Odkurzacz do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem pyłu odsysa granulaty PCV, komponenty i różne dodatki do tworzyw sztucznych w zakładzie pilotażowym wiodącego na rynku producenta tworzyw sztucznych

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do