Cichobieżny odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 R022 2 w Evonik Chemiepark w Marl.

Czystość i bezpieczeństwo w produkcji katalizatorów

Klient: Evonik Catalysts Chemiepark
Materiał odsysany: Chemikalia stałe
Branża: Przetwórstwo tworzyw sztucznych
Odkurzacz: Dwa odkurzacze Ruwac DS 1220 do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem gazu

Firma Evonik Industries AG jest wiodącym na świecie producentem wyspecjalizowanych chemikaliów i materiałów wysokowydajnych. Branża „Catalysts“ produkuje katalizatory w wielu miejscach – na przykład w Marl są to katalizatory ze złożem stałym, przyspieszające procesy w przemyśle chemicznym, czyniąc je bardziej energooszczędnymi i ekonomicznymi.

Zadanie

Podczas produkcji katalizatorów – z etapami produkcji takimi jak nadawanie kształtu, impregnacja, powlekanie i obróbka cieplna – nie da się całkowicie uniknąć powstawania pyłów. Z uwagi na bezpieczeństwo pracy pozostałości, powstające podczas przepakowywania albo przy zmianie produktu, należy natychmiast odessać. Jest to tym ważniejsze, że pyły są częściowo wybuchowe.

Rozwiązanie

Do tego zadania Evonik używa dwóch odkurzaczy Ruwac do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem pyłu. Urządzenia nadają się do stosowania w przestrzeniach zagrożonych wybuchem pyłu i są nadzwyczaj elastyczne. Dzieje się tak dzięki łatwemu transportowi do miejsca użycia oraz różnym dyszom, szczotkom itp., które firma Evonik zamówiła jako akcesoria. Zapewniają one skuteczne i dokładne czyszczenie posadzki albo przestrzeni wokół maszyny lub w maszynie z użyciem właściwych „narzędzi”.

Ponieważ osoby odpowiedzialne w firmie Evonik za produkcję katalizatorów przywiązują dużą wagę do cichej pracy maszyn i urządzeń, jeden z dwóch odkurzaczy Ruwac-Ex serii Ds 1 z silnikiem 2,2 kW wykonano w wersji cichobieżnej.

Przetwórstwo tworzyw sztucznych

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pigmenty farb w zakładach Axalta

Axalta

Czyszczenie stanowiska roboczego do dozowania pigmentów w produkcji lakieru do powlekania metodą elektrozanurzeniową

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS2720 odsysa pyły z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami szklanymi, powstające podczas drukowania w technologii 3D w firmie Kunstoffbau w Kilonii.

Dilba Kunststoffbau

Podczas produkcji eksponatów muzealnych (np. szkieletu mamuta) z tworzyw sztucznych wzmocnionych włóknami szklanymi w technologii druku 3D sprawdza się odkurzacz Ruwac do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu.

Instalacja odsysająca Ruwac, przeznaczona do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pyły z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami szklanymi w zakładach Enercon w Aurich.

Enercon

Dwie centralne instalacje wyciągowe zapewniają czystość w produkcji łopat wirników u wiodącego producenta elektrowni wiatrowych. Wszystkie narzędzia ręczne są podłączone bezpośrednio do sieci przewodów instalacji.

Cichobieżny odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 R022 2 w Evonik Chemiepark w Marl.

Evonik Catalysts Chemiepark

Odkurzacze do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem pyłu stosowane w produkcji katalizatorów ze złożem stałym zapewniają czystość zarówno przy maszynach produkcyjnych, jak i w ich otoczeniu.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1750 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pyły z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami szklanymi albo węglowymi w zakładach Laetzsch

Lätzsch

Prelucrarea plasticului armat cu fibră de sticlă generează pulberi și vapori periculoși pentru sănătate. Un specialist pentru acest domeniu solicitant al prelucrării materialelor plastice folosește un sistem puternic de aspirare - de la Ruwac.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pigmenty tworzyw sztucznych w zakładach Raschig w Espenheim

Raschig

Przy każdej wymianie wsadu należy dokładnie czyścić urządzenia mielące, stosowane przez producenta duroplastycznych mas formierskich. Stosowane dodatki mają mocne barwy, niepożądane są więc obce pigmenty. Odkurzacz Ruwac zapewnia czystość

Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 S odsysa pyły z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami szklanymi albo węglowymi w firmie Schunk w Heuchelheim.

Schunk

Producent elementów konstrukcyjnych z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami węglowymi (CFK) zainstalował w hali produkcyjnej nową instalację wyciągową, niezawodnie odsysającą pyły, powstające we wszystkich liniach produkcyjnych.

Instalacja odsysająca Ruwac odsysa pyły z tworzyw sztucznych w firmie Tec Support w Bielefeld.

Tec Support

Grote hoeveelheden kunststof-freesspaanders efficiënt afzuigen en onvermengde recycling mogelijk maken: deze taak wordt vervult een combinatie van stof-Ex-zuiger en cycloonafscheider bij een fabrikant van kunststofbalgen.

Vestolit

Odkurzacz do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem pyłu odsysa granulaty PCV, komponenty i różne dodatki do tworzyw sztucznych w zakładzie pilotażowym wiodącego na rynku producenta tworzyw sztucznych

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do