Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 S odsysa pyły z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami szklanymi albo węglowymi w firmie Schunk w Heuchelheim.

Czysto i bezpiecznie: Elastyczne odsysanie pyłu w przetwórstwie CFK

Klient: Schunk
Materiał odsysany: Pyły z włókien węglowych (CFK)
Branża: Przetwórstwo tworzyw sztucznych
Odkurzacz: Centralna instalacja odsysająca (z zabezpieczeniem przed wybuchem pyłów)

Firma Schunk Kohlenstofftechnik GmbH produkuje w Heuchelheim m. in. elementy kompozytowe z włókien węglowych (CFK), stosowane przeważnie w budowie maszyn i urządzeń oraz w przemyśle samochodowym.

Zadanie

W związku z tym, że w wielu procesach obróbczych następuje uwolnienie pyłu, należało podczas projektowania nowej hali produkcyjnej wyjaśnić również kwestię odsysania. Do wyboru były dwie koncepcje: centralna instalacja odsysająca albo zastosowanie wielu zdecentralizowanych (mobilnych) odkurzaczy.

Rozwiązanie

Osoby odpowiedzialne ze strony firmy Schunk zdecydowały się – po zasięgnięciu rady ekspertów w firmie Ruwac – na centralną instalację odsysającą o mocy 2 x 11 kW. Jest ona połączona rurociągami z licznymi punktami odsysania, do których użytkownik podłącza w razie potrzeby jeden z węży ssących i może w ten sposób zasysać pył. Ponadto przy kilku obrabiarkach zainstalowano odsysanie bezpośrednie, zbierające pył bezpośrednio ze źródła powstawania.

Urządzenie wykonano zgodnie z wymogami ochrony przed wybuchem pyłu. Ponieważ komponenty centralne umieszczono na półpiętrze, nie zajmują miejsca, przeznaczonego na produkcję.

Do zalet centralnej instalacji odsysającej należy „pusta” powierzchnia, wysoka elastyczność i łatwość obsługi. Personel może natychmiast zbierać większe albo mniejsze ilości pyłu bez dużych nakładów pracy. Z uwagi na to, że odsysany materiał zbierany jest centralnie, ułatwiona jest jego utylizacja.

Przetwórstwo tworzyw sztucznych

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pigmenty farb w zakładach Axalta

Axalta

Czyszczenie stanowiska roboczego do dozowania pigmentów w produkcji lakieru do powlekania metodą elektrozanurzeniową

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS2720 odsysa pyły z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami szklanymi, powstające podczas drukowania w technologii 3D w firmie Kunstoffbau w Kilonii.

Dilba Kunststoffbau

Podczas produkcji eksponatów muzealnych (np. szkieletu mamuta) z tworzyw sztucznych wzmocnionych włóknami szklanymi w technologii druku 3D sprawdza się odkurzacz Ruwac do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu.

Instalacja odsysająca Ruwac, przeznaczona do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pyły z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami szklanymi w zakładach Enercon w Aurich.

Enercon

Dwie centralne instalacje wyciągowe zapewniają czystość w produkcji łopat wirników u wiodącego producenta elektrowni wiatrowych. Wszystkie narzędzia ręczne są podłączone bezpośrednio do sieci przewodów instalacji.

Cichobieżny odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 R022 2 w Evonik Chemiepark w Marl.

Evonik Catalysts Chemiepark

Odkurzacze do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem pyłu stosowane w produkcji katalizatorów ze złożem stałym zapewniają czystość zarówno przy maszynach produkcyjnych, jak i w ich otoczeniu.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1750 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pyły z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami szklanymi albo węglowymi w zakładach Laetzsch

Lätzsch

Prelucrarea plasticului armat cu fibră de sticlă generează pulberi și vapori periculoși pentru sănătate. Un specialist pentru acest domeniu solicitant al prelucrării materialelor plastice folosește un sistem puternic de aspirare - de la Ruwac.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pigmenty tworzyw sztucznych w zakładach Raschig w Espenheim

Raschig

Przy każdej wymianie wsadu należy dokładnie czyścić urządzenia mielące, stosowane przez producenta duroplastycznych mas formierskich. Stosowane dodatki mają mocne barwy, niepożądane są więc obce pigmenty. Odkurzacz Ruwac zapewnia czystość

Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 S odsysa pyły z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami szklanymi albo węglowymi w firmie Schunk w Heuchelheim.

Schunk

Producent elementów konstrukcyjnych z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami węglowymi (CFK) zainstalował w hali produkcyjnej nową instalację wyciągową, niezawodnie odsysającą pyły, powstające we wszystkich liniach produkcyjnych.

Instalacja odsysająca Ruwac odsysa pyły z tworzyw sztucznych w firmie Tec Support w Bielefeld.

Tec Support

Grote hoeveelheden kunststof-freesspaanders efficiënt afzuigen en onvermengde recycling mogelijk maken: deze taak wordt vervult een combinatie van stof-Ex-zuiger en cycloonafscheider bij een fabrikant van kunststofbalgen.

Vestolit

Odkurzacz do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem pyłu odsysa granulaty PCV, komponenty i różne dodatki do tworzyw sztucznych w zakładzie pilotażowym wiodącego na rynku producenta tworzyw sztucznych

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do